Czym jest Lubelski Stół i co czyni go wyjątkowym?

Lubelski Stół to wspólna marka produktów spożywczych klasy premium, które są produkowane na bazie surowców pochodzących z Lubelszczyzny przez podmioty działające w woj. lubelskim. Produkty są w 100% naturalne najwyższej jakości.

o_nas (1)

Tradycyjne receptury oraz regionalne składniki czynią nasz produkt wyjątkowym.

Lubelszczyzna oferuje wyjątkowe warunki glebowo-klimatyczne do upraw owoców i warzyw. Potwierdza to wskaźnik jakości rolniczej przestrzeni produkcyjnej (jakość gleb, warunki wodne, agroklimat i rzeźba terenu) – jeden z 3 regionów o najwyższym wskaźniku w Polsce.

Czy wiesz, że:

 • Lubelskie należy do regionów w Polsce o najwyższym udziale użytków rolnych w powierzchni ogólnej (70%),
 • Lubelskie zajmuje drugie miejsce w Polsce pod względem wielkości sadów,
 • Lubelskie zajmuje pierwsze miejsce w kraju pod względem wielkości zbiorów owoców z krzewów i plantacji jagodowych (województwo jest największym w Polsce producentem m.in. malin (77% krajowej produkcji), porzeczek ogółem (46%), agrestu (40%),
 • najwięcej rodzin pszczelich – ponad 220 tys. znajduje się w województwie lubelskim (12,5% ogółu).
o_nas (2)
o_nas (3)
o_nas (4)

Obecnie współdziała z nami kilkudziesięciu rolników, przetwórców żywności oraz lokalnych manufaktur. Dbamy o to, aby współpracować wyłącznie z wytwórcami żywności wysokiej jakości tj. wyróżniającej się znakomitym smakiem i pięknym wyglądem, której produkcja oparta jest na tradycyjnych recepturach, z wykorzystaniem lokalnych surowców, bez użycia, substancji wzmacniających smak i aromat, czy sztucznych barwników.

Działamy z pasją i zaangażowaniem, testujemy, oceniamy i wybieramy dla Państwa najlepsze lokalne produkty, które sprzedajemy pod wspólną marką Lubelski Stół.

Jakie produkty oferuje Lubelski Stół?

W naszej ofercie odnajdziecie Państwo:

 • miody nektarowe z lubelskich pasiek: miód wielokwiatowy, miód lipowy, miód akacjowy, miód gryczany,
 • miody z dodatkami takimi jak orzech włoski, orzech laskowy, żurawina,
 • miody kremowane z owocami: malina, czarna porzeczka, jagoda ale także wyjątkowe połączenie smaku miodu wielokwiatowego z cytryną i imbirem,
o_nas (5)
 • przetwory z owoców z Lubelszczyzny: powidła śliwkowe, konfitury z wiśni, konfitury z czarnej porzeczki, konfitury z moreli,
 • syropy ziołowe: syrop z kwiatu czarnego bzu, syrop z pędów sosny, syrop z mięty,
 • syropy owocowe: syrop z malin, syrop z czarnej porzeczki, syrop z wiśni
 • pasty warzywne – paprykarz lubelski,
 • ręcznie wyrabiane czekolady,
 • owoce w czekoladzie: żurawina w czekoladzie, wiśnia w czekoladzie, orzech laskowy
  w czekoladzie, a także ręcznie wyrabiana śliwka w czekoladzie,
 • krówkę lubelską z prawdziwym masłem,
o_nas (7)
o_nas (8)
 • herbaty, w tym herbaty owocowe nawiązujące składem do miejsc i krain Lubelszczyzny: Nałęczów, Roztocze, Polesie,
 • kawy, które grafiką na opakowaniu nawiązują do wydarzeń i historii Lublina.

Ofertę uzupełniają lokalne alkohole pochodzące od podmiotów z Lubelszczyzny, z którymi współpracuje Lubelski Stół:

 • wina z winnic: Winnica Rzeczyca, Winnica Mickiewicz, Winnica Las Stocki,
 • nalewki,
 • miody pitne,

Dopełnieniem oferty są kosze prezentowe, zestawy prezentowe oraz upominki na każdą okazję. Istnieje możliwość personalizacji zestawów.

Showroom

Showroom lubelskiego produktu lokalnego to wyjątkowe miejsce na mapie Lubelszczyzny. Mieści się w Lublinie przy ul. Vetterów 1 – dawne tereny Uniwersytetu Przyrodniczego (Felin). Na ponad 170 m2 prezentowane są produkty lokalne, cyklicznie odbywają się spotkania, degustacje oraz dedykowane wydarzenia z udziałem lokalnych wytwórców. Istnieje możliwość spróbowania produktów oraz ich nabycia w atrakcyjnej cenie.

Do nabycia są również wyjątkowe zestawy prezentowe, które są wspaniałym prezentem na urodziny, imieniny, wesela czy podziękowania. Ofertę wzbogacają wina pochodzące z lokalnych winnic z terenu województwa lubelskiego. Dla klientów dostępny jest wygodny parking.

Zapraszamy od poniedziałku do piątku
w godzinach 8 – 16.

Opinie i recenzje

Mój ostatni zakup to produkty od @lokalneo.pl , które stworzone są z naturalnych składników od lokalnych dostawców Pyszna herbatka owocowa „Dzień gorącego lata” to przede wszystkim połączenie pysznych malin , hibiskusa , żurawiny, róży i wielu innych pyszności, a dla fanów słodkości pyszny i zdrowy miód rzepakowo-gryczany który będzie idealny jako dodatek do ciast , herbat .

Sklep @lokalneo.pl posiada bardzo bogaty asortyment soków , dżemów , malin w miodzie które będą świetnym pomysłem na prezent. Pyszne , zdrowe i pięknie zapakowane.

#LUBELSKIEKROWKI – Mistrzostwo!

Miękkie i ciągnące z dodatkiem naturalnego masła z lokalnej mleczarni. Dostępne w sprzedaży również u nas czy są tu jacyś miłośnicy słodkości w takim wydaniu?

Passt….naszym zdaniem, te są zdecydowanie #mniejKaloryczne